General Blog

Ślubne inspiracje na lato, które wykorzystasz na własnym weselu!

Wesele odbywające się latem daje nam dużo więcej możliwości, niż przyjęcie organizowane zimą. To dobra okazja, by uciec od sztywnych ram i pozwolić sobie na trochę więcej swobody. Wakacyjne miesiące kojarzą nam się ze słońcem i radością. Mamy lepszy humor i więcej energii do działania. Wykorzystajmy to! Oto kilka obowiązujących tego lata trendów, którymi możesz zainspirować się w trakcie organizowania własnego wesela!

Suknia jak rzeźba

Zapomnij o sztywnych materiałach i krępujących ruchy krojach. Suknie ślubne, które rządzą w sezonie letnim to kreacje lekkie i zwiewne, a zarazem bardzo dziewczęce. Jednym z najciekawszych trendów są suknie o architektonicznej formie, które przypominają małe dzieła sztuki. Projektanci zainspirowani ożywioną naturą, przenoszą kwieciste motywy na ślubne sukienki – już nie w formie printów, a w formie detali i zdobień, dających trójwymiarowy efekt.

Kolejną propozycją są suknie o kaskadowym dole – wiele warstw tiulu lub falban o różnej długości sprawia, że suknia ,,porusza” się wraz z nami, np. w trakcie tańca. Takie rozwiązanie dodaje też lekkości i jest przeciwwagą dla masywnych, rozłożystych spódnic, które królowały na targach mody ślubnej jeszcze kilka lat temu.

Jeżeli nie jesteś nadmiernie przywiązana do tradycji, być może zainteresują cię suknie ślubne z kolorowymi akcentami. Spokojnie, kolor nie musi oznaczać kreacji we wściekłym odcieniu. W tym sezonie projektanci proponują nam sukienki będące wariacjami na temat klasycznej ślubnej bieli. Do wyboru mamy kreacje w kolorze gołębiej szarości, kości słoniowej czy nude albo suknie z białym wykończeniem, spod którego dyskretnie przebijają się jasne pastelowe róże, żółcie i błękity.

Wśród letnich trendów nie brakuje także eleganckich, prostych form. Tak, efekt Meghan Markle wciąż daje o sobie znać! Minimalistyczne kreacje świetnie sprawdzą się np. w trakcie ślubu cywilnego – do wyboru mamy zarówno klasyczne sukienki, jak i coraz popularniejsze ślubne kombinezony.

Do sukienki dobrać trzeba jednak dodatki. Nie bójmy się metalicznych detali, które są absolutnym hitem tego sezonu. Złoto, srebro czy mieniącą się miedź możemy przemycić za pomocą takich elementów jak torebka, widoczna biżuteria czy buty ślubne.

Powrót do natury

Okres letni to doskonały czas, by skorzystać nie tylko z pięknej pogody, ale także z tego, co oferuje nam natura. Zamiast wstążek i szklarniowych kwiatów, za dekoracje mogą posłużyć nam kwiaty polne takie jak maki, chabry i słoneczniki.

Organizując ślub latem, warto odejść od tradycyjnego rozwiązania jakim jest wynajem sali i rozważyć przyjęcie weselne na świeżym powietrzu. Musimy jednak pamiętać, że pogoda jest czymś, czego nie da się przewidzieć, dlatego na wszelki wypadek rozstawmy duży namiot, pod którym znajdą się stoły oraz miejsce do tańczenia.

Oprócz tradycyjnych stolików z tzw. wiejskim stołem czy dodatkowymi alkoholami, pomyślmy także o stole z zimnymi napojami (mrożoną herbatą, lemoniadą), a nawet o lodówce z lodami czy lodem, dzięki którym gościom weselnym łatwiej będzie znosić letnie gorączki. Przyjęcie na dworze warto urozmaicić dodatkowymi atrakcjami – gry czy ognisko nie tylko pozwolą odpocząć na chwilę od tańca, ale także stworzą przestrzeń, w której goście będą mogli się zapoznać i swobodnie porozmawiać.

Ostatnimi czasy popularne stało się organizowanie ślubów plenerowych w pobliżu zbiorników wodnych takich jak jeziora czy stawy. W takich miejscach weselną zabawę mogą jednak zakłócić komary – pamiętajmy więc o koszyczku ratunkowym dla gości, w którym oprócz plastrów znajdzie się jeszcze spray przeciw komarom oraz maść na ukąszenia.

Comments are closed.